ENGLISH


IMPLANT

Günümüzde sıkçüa kullanılan diş implantları doğal dişlere en iyi alternatif olarak gösterilmektedirb. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlayan implantlar aynı zamanda yüzünüze doğal bir estetik sağlamaktadır.

İmplant nedir?

Implant uygulaması eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay vida konseptindeki diş köküdür.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?

İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Varolan kemiğin özelliği de implant uygulamasını etkileyen faktörlerdendir

İmplant çok ağrı verir mi?

Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması ile operasyon sırasında acı hissedilmez. İmplant'ın yerleştirildiği akşam duyulabilecek ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir.

İmplant uygulamasının tedavi süresi ne kadardır?

Implant operasyonlarının yarım saat içinde yapılması mümkün olabilmektedir. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon türüne göre birinci operasyondan sonraki 3.ayda işlem bitirilir.

İmplantların temizliği nasıl yapılır?

İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğundan temizlikleri oldukça önemlidir. İmplantların temizlikleri belli bir öğrenme süreci ile basitçe uygulanabilir. İmplant uygulamalarında başarı için gerekli en önemli faktör düzenli ağız bakımıdır.

İmplantların üzerine protez nasıl yerleştirilir?

İmplantlar üzerine yapılacak protezler değişik tipte olabilir. Protezler kolayca temizlenmesi amacı ile hasta tarafından çıkartılabilecek şekilde olabileceği gibi ancak dişhekimi tarafından çıkartılabilecek şekilde de planlanabilir.

İmplant yaptırmak pahalı mıdır?

Kullanılan tüm malzemenin ithal olması ve sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulması tedavinin fiyatını belirlemektedir. Kesin fiyat uzman hekimlerimizin sizi muayene edip, bu tedavi şekli için uygun bir hasta olup olmadığınızı belirlemeleri ve istediğiniz protez şekline göre değişecektir. i

İmplant yaptırmak için ne kadar izin almalıyım?

Genelde ameliyat günü ve takiben bir iki gün dinlenme tavsiye edilir. Ameliyat yerinde şişme, ağrı ve morarma olabilir ancak tedavi süresince hiç bir zaman dişsiz kalınmaz. İşten alacağınız izinin uzunluğuna kendiniz karar verebilirsiniz.


Ana Sayfa| Kurumsal| Ekibimiz| Hizmetler| Anlaşmalı Kurumlar| Online Randevu| Doktora Sorun| İnsan Kaynakları| İletişim
Adres: Saraylar Mah. 491 Sok. (Kurşunlu Camii Yanı) No:5 Denizli
Kroki İçin Tıklayınız
Telefon: 0258 262 11 00 Faks: 0258 265 11 66
e-Posta: info@sademdis.com
Son Güncelleme: 9.07.2019
www.sademdis.com ağız ve diş sağlığının korunması için bilgi aktarımı ve paylaşımı amacıyla hazırlanmıştır. Meslek etik kurallarına saygılıdır. Bu bilgiler hekimin tıbbi amaçlı muayenesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu sayfada yayınlanan resim ve yazılar Sadem Diş Kliniği'nden izin alınmadan kullanılamaz.